top of page

Zoë - muusikatoos ja Bluetooth kõlar sinu beebile

Updated: Mar 6, 2020


Autor: Natasja Hufnagel, www.natasjaonline.nl


Miks me tahtsime muusikatoosi, kust saaksime ise muusikat valida?

Võite mõelda: " Miks peab nii keeruliselt asju ajama ning mitte kasutada oma mobiili muusika mängimiseks? Kas tõesti on muusikatoos nii oluline?" Kes on jälginud minu vloge, see teab, miks me muusikatoosi nii väga tahtsime. Minu isa oli professionaalne muusik ning salvestas mõned isiklikud laulud. Kahjuks lahkus ta meie juurest 2010. aastal ning seetõttu ei saanud meie lapsed oma vanaisa tundma õppida. Selleks, et lapsed saaksid natukenegi osa vanaisa loomingust, mängime neile uneaja saabudes tema laule.


Sobiva muusikatoosi leidmine

Enne sobiva muusikatoosi ostmist uurisime mitme erineva firma tooteid, kuid lugedes tootekirjeldusi, selgus, et enamus neist ei vasta meie ootustele. Detsembris külastasime ühte beebipoodi, kus taas kord uurisime muusikatoose. Meile jäi silma ZAZU muusikatoos Zoë, mis oli täpselt see, mida otsisime!

Millised funktsioonid muusikatoosil on?

Kõigepealt, Zoë on juhtmevaba kõlar! Seega sobib ta lisaks lastetoas kasutamisele ka kaasa võtmiseks autosse või vankriga jalutuskäigule. Ideaalne lahendus aitamaks beebil uinuda igal pool ja just selle meloodia saatel, millega ta harjunud on. ZAZU-l on ka eraldi Spotify playlist, kust saad lapsele mängida white noise helisid ja muid unemeloodiaid.


Muusikatoosil on olemas 7 eelseadistatud meloodiat, mida saad mängida nupule vajutades. Valikus on 3 unelaulu, rahustav heli ja 3 white noise heli: südametuksed, sahin ja loodushelid. Zoë peaosa on öölamp kahe erineva valgustugevusega. Järgmine minu arvates väga oluline funktsioon on nutusensor! Muusikatoos läheb ise automaatselt mängima, kui laps nutab. Isegi parem kui mistahes mobiiliäpp. Üks pisikene miinus on nutusensoril kahjuks olemas, kuid sellest räägin natukese aja pärast. Viimaseks funktsiooniks on automaatne väljalülitus - muusikatoos läheb 20 minuti möödudes ise kinni (nii muusika kui ka valgus).

Kaks režiimi

Zoë-l on kaks töörežiimi - pingviini küljel asuvast nupust saad valida, kas kasutad eelseadistatud meloodiaid või ühendad Bluetooth abil muusikatoosi oma mobiiliga. Kuna Bluetooth kulutab rohkem akut, siis on hea, et mõlemad variandid olemas on. Nagu eelnevalt mainisin, siis on minu arvates tootel ka üks miinus: nutusensor ei tööta Bluetooth režiimi ajal, ainult eelseadistatud meloodiatega. Sellest on pisut kahju!

Kas muusikat saab tootesse salvestada?

Kuigi otsisime algselt toodet, millesse saaksime muusikat ka salvestada, siis seda funktsiooni Zoë-l ei ole. Nagu eelpool mainitud, siis Zoë on juhtmevaba kõlar, seega saad mängida täpselt seda muusikat, mida ise tahad. Ühenda mobiil ja muusikatoos Bluetooth abil, ava Spotify, vali muusika ja dadaa.. täpselt see, mida soovid!

Milline siis on meie kogemus ja muljed Zoë-ga?

Meile väga meeldib! Pean Zoë-t ainult korra nädalas laadima. Muusika kuulamine läbi Bluetooth ühenduse sobib meile hästi. Vahel kasutan ka eelseadistatud meloodiaid, kui Lucasel on lõunaune aeg ning viibin ka ise üleval korrusel. Nutusensor on hea abimees, kuigi võiks ka Bluetooth režiimis töötada. Pingviin ise on minu arvates hea disainiga ning näeb kena välja. Kokkuvõttes võin Zoë-t soovitada küll!


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!

0 comments
bottom of page