top of page

White noise - abiline, kui sa ei oska ise enam magama jääda..


Foto: Ava Sol


Lapse sünd on imeline kogemus iga inimese elus, kuid tihti toob see endaga kaasa ka mitmeid uneprobleeme. Palju räägitakse sellest, kuidas beebit rahustada ning talle paremat und tagada. Mida teha aga siis, kui pidevatest ärkamistest on enda unerutiin nii sassis, et ei oskagi enam uuesti magama jääda?


Beebiga on lapsevanema uneaeg niigi limiteeritud, seega toome sinuni 6 põhjust, miks võiksid proovida white noise müra enda unekvaliteedi parandamiseks:


1. Aitab üles ehitada unerituaalid

Inimene tegutseb tihti enda harjumuste järgi ning seega, kui suudad tekitada endale (ja ka enda lastele) uue harjumuse, mis seostub magama minekuga, oled juba võidule sammukese lähemal!


2. Hoiab sinu magamistoa nö vaiksena

Hea une jaoks vajad head unekeskkonda. White noise müra summutab kõik magamistoast väljaspool olevad helid. Nii saad keskenduda unele, ükskõik mis eemal toimub või kus sa oled.


3. Lülitab sinu ülekoormatud aju välja

Kas oled märganud, et vahel, kui sinu To-Do list on pikk, sind piinavad isiklikud mured või oled lihtsalt üleväsinud, ei suuda sa magama jääda? White noise müra tuleb appi ning aitab aju enne uinumist muremõtetest välja lülitada. Mitmed inimesed kasutavad white noise heli ka meditatsiooniks, sest see lõdvestab ning rahustab mõtteid.

Foto: Simon Rae , merekohin kui looduslik rahustaja.


4. Kui oled magama jäänud, aitab white noise sind magamas hoida

Nagu eelnevalt räägitud, siis white noise summutab häirivaid helisid, mis võivad sind üles äratada. Juhul, kui ärkad öösel üles, siis white noise abil on sul lihtsam uuesti magama jääda. Silmas peaksid pidama seda, et kui kasutad white noise müra ning sinu laps magab teises toas, siis on ka lapse nutu kuulmine raskendatud. Hea moodus on kasutada white noise müra lapsega samas toas magades või leppida elukaaslasega kokku, et mõned ööd jäävad tema kanda, nii saad teises toas segamatult magada.


5. Puhkad paremini välja

Sa ei pruugi endale teadvustadagi, kui mitu korda sa ühe öö jooksul ärkad. Samuti ei pruugi sa neid ärkamisi hommikul ise mäletada, kuid need mõjutavad sinu unekvaliteeti suurel määral. Proovi white noise müra ning vaata, kas oled hommikul rohkem välja puhanud!


6. Sa saad white noise masina kõikjale kaasa võtta

Vahel tuleb ette olukordi, kus tuleb magada võõras keskkonnas ning see teeb paljusid inimesi ärevaks. White noise masinad on tänapäeval väga kompaktsed, saad need pista mugavalt oma käekotti, beebitarvete kotti või reisikohvrisse. Juhul, kui oled loonud endale unerituaalid ning harjumused, siis on white noise abil magamine ka võõras keskkonnas muretu. Kõik see kehtib ka sinu lapse une kohta :)

Zazu tootevalikus on väga kompaktne white noise masin Suzy, mida saad kasutada nii enda kui ka oma lapse puhul.

Foto: Kristel & Hendrik


Originaaltekst: yogasleep

0 comments
bottom of page