top of page

Unetreener Sam paneb lapse õigel ajal magama!

Autor: Ester Depret, 2 lapse ema ja blogija

Õpetab kella tundma

Meie lapsed on eelkooliealised ning seetõttu oli meie to-do listis kella tundmaõppimise punkt. Peale seda, kui nad hakkasid kellaajast rohkem aimu saama, tahtsid nad seda nii öelda ka kontrollida. Näiteks juhtis minu 5 aastane tütar tihti tähelepanu sellele, et kell on juba 12:30 ning on aeg lõunasöögiks. Tüdrukul on prioriteedid paigas!


Äratuskell

Minu poeg hakkas kellaaja vastu huvi tundma magamamineku ning ärkamise ajal. Igal õhtul, kui olime teda voodisse viinud ning head ööd musi andnud, küsis tema, mis kell on. Möödus 30 minutit ning jälle sama küsimus - mis kell on? Hommikuti kuulsime, kuidas ta jooksis alla korrusele kööki, et kontrollida, kas kell on juba 7:00 saanud. Tagasiteel oma tuppa karjus ta üle kogu maja, mis kell tegelikult on...


Kuna minu öökapil on äratuskell, tahtis minu poeg ka endale kella, et ta saaks kohe ärgates kellaaega vaadata. Seetõttu otsustasime, et on aeg ka temale kell muretseda ning mõningase otsimise järel leidsime ZAZU unetreener SAMi. Minu lapsed on nüüdseks juba mõned nädalad Sami kasutanud ning jagan meie muljeid ka teiega!

Kes või mis on unetreener SAM?

Sam on armsa lambakujuga äratuskell ja unetreener. Kell kuvab nii analoog- kui ka digitaalaja. Lisaks annab Sam ekraani värvusega lapsele märku, millal tuleb magada ning millal võib voodist välja joosta (vaata pilti allpool). Lapsevanem saab ise seadistada magamamineku ja ärkamise kellaaja ning Sam teeb juba ülejäänud töö. Boonusena saab seadistada ka lõunaune aja!

Kas minu lapsed (5a ja 6a) vajasid unetreenerit?

Ei, nad otseselt ei vajanud unetreenerit, sest meil oli juba eelnevalt välja kujunenud hea unerutiin. Algselt otsisin ma lihtsalt ilusa disainiga äratuskella, kuid pean tunnistama, et unetreeningu funktsioon on väga hea! Sam paneb uneajal silmad kinni ning ekraan muutub punaseks - nii ei pea me oma lastele kell 5 hommikul seletama, et praegu on veel uneaeg ning nende lemmik multifilm ei ole veel alanud!


Minu arvates sobib unetreener Sam väga erinevas vanuses lastele. Nooremad lapsed saavad ekraani värvuse järgi õppida magamise ja ärkamise aegasid ning veidi suuremad lapsed kellaaega. Kui laps käib juba koolis, siis on oluline, et tal oleks oma äratuskell. Sami üks äratuse helinatest on määgiv lammas - kui see ei ärata last üles, siis ei ärata teda miski!


Meie peres on Sam suureks abiks ka magamamineku aegadel. Lapsed lähevad voodisse umbes 19:30, kuid enne magama jäämist tahavad nad oma päevasündmused läbi arutada ning mõelda, mida järgmine päev tuua võiks. Me seadistasime Sami uneajaks 20:00, siis läheb ekraan punaseks ning lambakese silmad kinni - seega on lastel 30 minutit aega oma päevaplaane arutada ning seejärel uinuda!

NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!


0 comments
bottom of page