top of page

Unetreener Sam: kas draamad unega saavad läbi?

Autor Lisa from @liesskb

Magamaminek kui õudusunenägu

Hanna ja uni ei sobinud omavahel kokku sünnist alates - ta nuttis iga 1,5h tagant. Tõeline õudusunenägu! Õnneks hakkas ta ajapikku vähem nutma, kuid uneteema oli meie jaoks jätkuvalt proovikivi.


Magamamineku "rituaalid"

Esmalt proovisime jätta ära lõunauinaku, kuid uskuge mind, see ei olnud kuigivõrd edukas!! Mul oli laps, kes alates kella 16st kuni ööuneni nuttis iga väiksemagi asja peale. Miks me üldse proovisime lõunaund ära jätta? Sest nendel päevadel, kui Hanna lõunaund magas, ei tahtnud ta õhtul 19st voodisse minna ning ärkas hommikul juba 05:30..


429 wc-s käimist, 169 lonksu vett (kindlasti peab emme pudeli ulatuma, mis siis, et see on voodi kõrval kapil) ning 25 korda (kindlasti samas järjekorras) ütlust "Head ööd, armastan sind". Selline oli meie unerituaal, mis tagas, et mõnel õnnelikul korral magas ta öösel 8, 9 või isegi 10 tundi järjest ning ärkas hommikul vahemikus 5:30-6:30! Hanna uni oli väga pinnapealne ning seetõttu võis ta ärgata iga pisema heli peale. Võisin hommikuse üksinda dušši all käimise ära unustada..


Midagi pidi muutuma! Vajasin toodet, mis näitaks Hannale mängulisel viisil, et ta peab PRAEGU magama. Meie perega liitus uus liige - ZAZU unetreener SAM.

Kohtumine Samiga

Hanna ei osanud alguses Samist suurt midagi arvata - lammas avas ja sulges ise silmasid ning see tundus natukene kummaline. Selgitasin talle, et kui Sami kõhul olev ekraan muutub punaseks ning silmad lähevad kinni, siis peab ta magama. Kui ekraan on oranž, siis võib ta lugeda vaikselt enda toas raamatut või mängida 30 minutit. Kui ekraan muutub roheliseks, siis võib tulla emme ja issi juurde!


Ühel esimestest hommikutest jooksis Hanna meie voodisse ning seda liigagi vara.. "Sam tegi enda silmad lahti", ütles Hanna. Vaatasin enda kella ning midagi siin ei klappinud, kuigi silmad olid Samil tõesti lahti. Togisin magusat und magavat issit ning uurisin, kas ta on hull peast, et ärkamisaja nii varajaseks seadistas??? Vahemärkusena ütlen veel, et Sami saab ka öölambina kasutada.


Järgmisel hommikul vaatasime Hannaga koos, kuidas Sami ekraan roheliseks muutus ning ta silmad avas. Peale seda hakkas ta aru saama, kuidas süsteem töötab. Õhtutel, mil ta magama ei taha minna, küsin temalt: "Kas sa vaatasid Sami? Ta juba magab, see tähendab, et ka sina peaksid magama". Õhtused rituaalid on endiselt veel õudusunenägu, kuid hommikud hakkavad muutuma järjest paremaks ja paremaks!


Ma ei ole Hannat ammu enne kella 7t hommikul näinud. Tihti tuleb ta kell 07:01 valjuhäälselt "tere hommikust" öeldes meie tuppa, kuid see on juba väga hästi. Võin öelda, et ta on saanud nüüdseks Sami kontseptsioonist aru!


Minu kokkuvõtlik arvamus unetreener Samist

Hanna on peaaegu 3-aastane ning ta ei saanud Sami ideest kohe aru. Kulus umbes 3 nädalat, kuni hakkasin nägema edasiminekut, alguses pidin tegema palju selgitustööd. Nüüdseks Hanna juba teab, et ta ei tohi meie tuppa enne kella 07:00 tulla (ta läheb veidi enne kella 7t oma venna tuppa - koos on ikka toredam üleval olla kui üksi, eks?!).


Voodisse minekud on ikka üks suur draama, kuid hommikud on ikka tunduvalt paranenud. Oleme (issi ja eriti emme) väga õnnelikud härra lammas Sami üle!


Muide Sam sobib suurepäraselt kasutamiseks ka lõunauinakute puhul, sest saad seadistada eraldi uinaku ning õhtuse magamamineku aja. Meie piigale meeldis ka see, et Samil on lisaks silmade avamisele ka erinevate meloodiatega äratushelin.


Meie poolt tõeline soovitus!


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!0 comments
bottom of page