top of page

Unetreener Pam ja kellakeeramine

Erin Noelle @Miniliefde


Suveajalt talveajale ja vastupidi


Enne lapsi ei mõelnud ma eriti kellakeeramise peale, kuid peale lapse saamist kogesin väga selgelt kellakeeramisega seotud muresid. Just siis, kui laps kohaneb uue rütmiga, keeratakse kella uuesti!


Elurütm


Esimesel eluaastal proovisin ma luua kindlat päevakava, kuid tegin seda liiga detailselt ning lõpuks olin ise kurnatud. Minu poeg Senn ärkab alati liiga vara.. Kui tema on ärkvel, oleme ka meie ärkvel. Ta küll ei karju ega nuta, kuid hakkab kohe oma mänguasjadega häälekalt mängima ning ootab, millal emme või issi temaga ühineks.


Kui kuulen teda mängimas, siis tahaksin KOHE tormata tema juurde kallistama, kuid pean ennast tagasi hoidma, sest talle meeldib vaikselt ja rahulikult, ilma ülientusiastliku ema musideta, ärgata. Mis juhtub, kui ma siiski lähen kohe tema juurde, kui ta just on ärganud? Saan endale ühe tujuka tegelase terveks päevaks..

Pam – Unetreener, öölamp ja juhtmevaba kõlar


Niisiis otsisime toodet, mis aitaks meil ärkamise lihtsamaks teha. Meie perega ühines ZAZU pingviin Pam, mis on ühtlasi nii unetreener, öölamp kui ka juhtmevaba kõlar! Senn magab öölambiga paremini. Meil küll oli öölamp juba olemas, kuid see põles terve öö, mis ei ole eriti energiasäästlik ning hea ka lapse unetsüklitele. Pingviin Pamil saab valida ise lemmik öövalguse värvi ning seadistada see automaatselt välja lülituma! See tähendab, et 60 minuti möödudes lülitub öövalgus välja. Kuna Senn uinub tavaliselt 30 minuti jooksul ning magab seejärel terve öö, ei pea öölamp koguaeg põlema.


Lisaks öölambi funktsioonile saab Pami kasutada ka unetreenerina: 30 minutit enne ärkamise aega muutub Pam oranžiks ning seejärel roheliseks, kui laps võib voodist välja ronida ning rõõmsalt uut päeva alustada. Me küll selgitasime värvuste tähendusi Sennile, kuid ta eriti ei kuulanud meid. Põhjus seisneb ilmselt selles, et ta on veidi üle 2 aasta vana, kuid unetreeneri funktsioon on ideaalne lastele alates 3. eluaastast. Siiski usun, et mõne aja pärast on unetreeningust meile palju abi, eriti just kellakeeramiste ajal, sest värvide märguanded on lapsele suhteliselt lihtsasti arusaadavad.


Pam – juhtmevaba kõlar


Senn õnneks ootab meid kannatlikult peale ärkamist, seda nii koos Pami oranži ja rohelise tulega kui ka ilma Pamita. Seega hetkel meil unetreeningu funktsioon aktiivset kasutust ei leia. Küll aga olen ma ühe teise funktsiooni suur fänn – juhtmevaba kõlar.


Lülitan sisse nii mobiili kui ka Pami Bluetoothi ning saan kaks seadet kerge vaevaga omavahel ühendada! Tekib juhtmevaba kõlar, mis võimaldab mängida nii unemeloodiaid, unejutte kui ka lihtsalt muusikat. ZAZU on loonud Spotifys spetsiaalse unemeloodiate playlisti , mida saab iga soovija kasutada.


Meie ja Senni jaoks oli kõlari funktsioon suureks hitiks, sest ta armastab kuulata oma lemmik laule üha uuesti ja uuesti. Just see funktsioon aitas tal saada Pamiga suureks sõbraks, sest alguses ta pisut pelgas pingviinikest. Viimasena mainin ära ka selle, et Pam on laetava akuga, mis muudab kasutamise veelgi mugavamaks.


Kokkuvõttes on minu arvates Pam hea toode lapse sünnist (saab mängida white noise helisid kõlarist) kuni koolieelikuni (unetreeningu ning öölambi funktsioon) välja.


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!
0 comments
bottom of page