top of page

Unetreener Bobby – lastele loodud äratuskell

Updated: Nov 7, 2018


#äratuskell #laps #unetreener #kooliaeg


Autorid: Andrea ja Julia


Jee nädalavahetus! Või siis mitte…

Kas tuleb tuttav ette: kätte on jõudnud nädalavahetus ning justkui võiks pisut kauem magada, kuid nagu kiuste jooksevad sinu pisikesed juba enne päikesetõusu voodisse, seal hüpates ning tähelepanu nõudes? Õnneks ei ole seda meie peres just kuigi palju juhtunud, kuid tean peresid, kus see on igapäevane, eriti just nädalavahetustel.


Lõunauinak

Meie peres keskendume lõunasele uinakule! Sellel ajal saame tegeleda majapidamise ja muu vajalikuga, mida lapse kõrvalt oleks keeruline teha. Teoreetiliselt on kõik väga lihtne, kuid meie laps "vajus ära" suvalisel ajal just enne lõunasööki, mitte meile sobilikul ajal. Samuti on meil aegajalt probleeme öiste mängimistega voodis, kus pojake ei saa aru, et on magamise aeg. Muus osas pole meil öised magamised kunagi probleemiks olnud. Selleks, et lõunauinak muuta mõnusaks ja lõdvestavaks ka kodus, mitte ainult lasteaias, hakkasime otsima lastele mõeldud kella. Just sellist, mis aitaks paremini magada ning annaks meile pisut hingetõmbe aega! Kodus on ju ahvatlus suur magamise asemel mängida, eriti kui õues on valge ja päike taevas särab.Unetreener karu Bobby

Niisiis valisime üheskoos lapsega välja armsa unetreener-äratuskella Bobby (Hollandi brändi ZAZU toode, kelle valikust kasutame juba varasemalt ka öölamp Lou-d). Kuna meie poeg on viimasel ajal hakanud huvi tundma ka numbrite ning kellaaja vastu, siis tundus Bobby meie jaoks ideaalne valik. Kell aitab lastel paremini aru saada, millal on aeg magama minna ning millal võib voodist välja tulla. Ühesõnaga sobib Bobby hästi nii nendele lastele, kes liiga vara voodist välja kipuvad tulema ning juba ka koolilastele, kellele tuleb ärkamiseks äratuskell seadistada.


Lapse jaoks lihtne aru saada

Bobby annab lapsele märku, kui on saabunud magamamineku aeg - laps saab ise vajutada kella peal olevale nupule ning karuke sulgeb oma silmad! Meie kasutame kella selliselt ühe osana magamamineku rituaalist, mil peale unejuttu laps karul ise silmad sulgeb.


Lisaks saab lapsevanem seadistada ise kellaaja (digitaalkellal), millal Bobby silmad avab. Samuti määrata äratuskella aeg, mille helisemise ajal analoogkella ekraan põlema läheb. Kõik see on abiks lapsele õigel ajal magama minekul ning ärkamisel.


Kui Bobby sulgeb oma silmad, siis laps teab et on magamise aeg ning kui Bobby silmad avab, siis võib rõõmsalt vanemate voodisse tormata. Loomulikult ei sujunud meil kõik kohe ideaalselt, eriti just lõunauinakutega. Minu poeg pani kella järjepidevalt oma kappi ning seetõttu ei näinud, et karul on silmad suletud (või siis ta ei tahtnud seda näha..). Tunnistan ausalt, et olin isegi veidi pettunud, sest kella kinnistest silmadest ei olnud alguses mitte mingisugust kasu.


Hakkab looma

Kuna meie vanematena alla ei andnud, siis ühel hetkel hakkas meie poeg kella tunnistama ning armastama! Lõunauinakusse jäämine muutus taas paremaks. Kõik ei sujunud alati küll nii hästi, kui lasteaias, kuid usun et see saab ajaga korda! Tihti leiame Bobby tipitelgist patjade vahelt, kus meie pojale meeldib minna ise tukastama.

Õigetel aegadel magamine ja selle õppimine on lastel pikk protsess, mis peaks olema päevast päeva üsna sarnane. Meie jaoks tundus õige aeg unetreener Bobby kasutusele võtta lapse 3dal eluaastal, kui iseuinumine juba selge on.


Algselt sobib Bobby õigel ajal magamamineku ja ärkamise treenimiseks ning hiljem juba äratuskellana koolilapsele. Meie arvates on see ka tore kingitus koolimineku puhul.


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi tootja poolt mõjutatud!

0 comments
bottom of page