top of page

Laste uni puhkuse ja reisimise ajal - nipid!

Autor: Tiny Sleepyhead

Puhkus

Laste unenõustajana saan ma pidevalt palju küsimusi seoses laste unega puhkuste ajal. Mida me peaksime uneajal tegema? Mida peaksime puhkusele minnes kaasa võtma? Kas peaksime rangelt kinni pidama igapäevasest rutiinist? Kas võime uinakuid vahele jätta? Minu üleüldine soovitus on: "Ole ettevalmistunud ning sa ei pea muretseme uneprobleemide pärast!" Seega haara paber ja pliiats ning valmistame sind puhkuseks ette!


Kõige olulisem asi, mida endale selgeks teha on see, et sa muudad lapse turvalist unekeskkonda, millega ta on harjunud. Lapsed ei saa aru, miks nad leiavad ennast äkki võõrast kohast, mis on täis uusi helisid ning lõhnasid. See ei ole päris kindlasti kodu! Selleks, et muuta lapsele uinumine lihtsamaks, püüa muuta uus koht võimalikult sarnaseks kodusele unekohale.


Unekeskkond

Alustame unekeskkonnast: võta kodust kaasa voodilinad! See võib tunduda sulle rumala nõuandena, kuid laste lõhnataju on palju parem kui täiskasvanutel. Selleks, et laps paremini kohaneks, võid uued voodilinad tema voodisse/reisivoodisse panna üks õhtu enne ärasõitu. Laps magab uute linadega turvaliselt kodus ning samas on sul puhkusel olles puhas pesu kaasas. Samuti on väga tähtis tekk/magamiskott - võta kaasa sobiva paksusega, mis arvestab reisisihtkoha temperatuure. Kindlasti ära unusta võtta kodust kaasa lapse turvalist kaisulooma/tudulappi, mis aitab tal tunda ennast uinudes hästi.


Rutiinid

Nüüd, kui keskkond on kodule võimalikult sarnane, räägime veidi unerutiinidest. Siin kehtib sama reegel - püüa une-eelset rutiini viia läbi võimalikult sarnaselt sellele, milline see on kodus olles. Lapsed tunnevad rutiine jälgides ennast turvaliselt! Unerutiinid võiksid alata vanniskäigust, seejärel õhtusöök ning koosoldud aeg, unelaul või suuremate laste puhul ka unejutt. Selline rutiin aitab sinu lapsel aru saada, et järgmisena tuleb uneaeg! Nõuanne: Võta reisile minnes kaasa ka pesugeeli ning massaažiõli, see võib aidata ka last kodusemalt tunda.


Uneabistajad

Viimasena räägime uneabistajatest ning minu arvates üks kõige tähtsam nende hulgast on white noise ehk valge müra. Müügil on mitmeid erinevaid muusikaga mänguloomi, kuid mulle meeldib reiside jaoks soovitada just ZAZU pingviin Zoët. Tegemist on väga kompaktse muusikatoosiga, millel on laetav aku ning ka kerge öövalgus. White noise heli lõpetab automaatselt mängimise 20 minuti möödudes ning juhul kui sinu laps peaks öösel nutuga ärkama, siis Zoë nutusensor reageerib ja alustab uuesti valge müra mängimist. Lisaks saad muusikatoosi Bluetooth ühenduse abil oma mobiiliga ühendada (tõmba alla kindlasti ka Spotify äpp) ning mängida enda valitud unemuusikat või -jutte. Zoë on suurepärane reisikaaslane!

Juhul, kui sul on lisaküsimusi seoses laste unega reisil olles või üleüldse laste uneteemadel, siis võid meile kirjutada info@tinysleepyhead.com või külastada meie Facebooki lehte Tiny Sleepyhead


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!

0 comments
bottom of page