top of page

Täheprojektor Kiki muudab lapse toa maagiliseks kohaks!


#täheprojektor #uni #laps #beebi #tähistaevas #unetreening

Autor: Sleepyhead


Magamamineku rutiin

Laste tavapärane magamamineku aeg võiks jääda vahemikku 19-20:00. Sellele eelnev magamamineku rituaal võiks alata kell 18-19:00. Vahel tundub lapse magama saamine tõelise väljakutsena. Raskeks muudab selle ka asjaolu, et antud kellaajal jõuab töölt tavaliselt koju teine lapsevanem, kes tahaks oma pisikese tütre või pojaga veidi mängida ning koos aega veeta. Samuti on ju õhtusöök veel söömata...Kõige selle keskel võib aga pisike laps kergesti üle väsida ning magamaminekust kujuneb üks suur kisamine ja stressirohke tegevus.


Õhtused tegevused rahulikumaks

Mõni näide selle kohta, kuidas muuta õhtused tegevused rahulikumaks ning enne magaminekut sobivamaks. Alusta sellest, et õhtusöögi ajal muudad toa veidi hämaramaks. Juhul, kui sul ei ole reguleeritavad toavalgustid, siis võid soetada eraldi maheda valgusega laepirnid. Miks? Kergelt oranžikas valgus aitab kehal toota melatoniini, mis on unehormoon ja aitab paremini uinuda.


Peale õhtusööki on aeg rahulikuks mänguks ning kallistusteks. Sellel ajal ei kasutata mürarikkaid mänguasju ega vaadata enam televiisorit. Rahulik ja vaikne keskkond aitab sinu lapsel valmistuda magamaminekuks.


Täheprojektor Kiki

Hea tegevus enne magamaminekut on soe vann koos kerge massaažiga, mis aitab kehal lõõgastuda. Võid panna mängima ka rahustava muusika ning kasutada Zazu täheprojektor Kikit.


Kiki on armas kiisu, kes kuvab lakke maagilise tähistaeva sinu poolt valitud toonides: oranž, sinine, roheline või vahelduvad värvid. Kasutamise muudab mugavaks automaatne väljalülitus 30 minuti möödudes. Lisaks saad lapsele panna mängima rahustavad helid: ema südamelöögid, loodushelid või unemeloodiad. Ka helid lülituvad automaatselt välja, seda 15 minuti möödudes. Juhul, kui sinu laps peaks öösel nutuga ärkama, läheb projektor, muusika või mõlemad korraga, uuesti mängima, sest Kiki on varustatud nutusensoriga.


Mõne lapse jaoks võivad tähekesed laes olla ka liialt stimuleerivad, seega sobib nende laste puhul Kiki ideaalselt just massaaži ja vaikselt koosolemise ajaks! Mulle isiklikult meeldib täheprojektorit kasutada nii magamamineku rituaalina kui ka peale uinakut. Panen mängima merekohina koos veelindude hüüetega ning kujutame ennast koos lapsega mereranda, talle meeldib see väga!


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi tootja poolt mõjutatud!


Tiny Sleepyhead

Pilt: @kleinewundermaus

0 comments
bottom of page