top of page

Pingviin Pam on unetreener-öölamp sinu lapse magamistoas


#unetreener #öölamp #unekool #laps Tekst: Merel Obermeijer


Unetreeneri otsing

Unenõustajana otsisin head unetreenerit, mis toetaks vanemaid nende lapse magama õpetamise teekonnal. Otsing on kestnud juba 16 aastat!


Kõikvõimalikud unetreenerid

Oma otsingute käigus olen näinud väga erinevaid unetreenereid:

- unetreenereid, mis avavad oma silmad sellise plaksuga, et isegi hästi magav laps ehmatab ennast üles.

- Tiksuvaid öölampe. Tõestisündinud lugu: üks isa tunnistas mulle, et viskas raevukalt unetreeneri kapi põhja... Lisaks 2 ja poole aasta pikkusele vähese unega perioodile, ajas tiksuv unetreener teda lihtsalt hulluks.

- Võiksin siit veel pikalt jätkata.


Lõpuks avastasin pingviin Pam-i

Olin väga rõõmus, kui minu kätte sattus unetreener Pam. Antud unetreeneril on mitmeid eeliseid: lapsevanem saab Bluetooth abil pingviini enda mobiiliga ühendada ning mängida lapsele white noise helisid. Uuringud näitavad, et kui sinu lapsel on raskusi magamisega, siis white noise võib olla üks abiline.


Juhul, kui sinu laps tunneb ennast turvaliselt valgusega magades, siis on võimalik Pam-i seadistada ka öölambiks. Näiteks on väga hea öövalgus punane, sest see ei pärsi melatoniini tootmist! Pam-i öövalguse tase on reguleeritav - mahedam uinumiseks ning eredam öösel mähkmete vahetamiseks või enne uinumist lapsega koosolemiseks.


Pam sobib erinevas vanuses lastele

Vanemad lapsed võivad tunda ennast halvasti, kui hommikul sisse magavad ning peavad kiirustama. Pam-i all on ekraan, millelt laps saab vaadata kellaaega. Pole küll äratuskell või nutitelefon, mis öökapil olles kiiresti kellaajast ülevaate annab, kuid üks hea omadus siiski.


Pam-i unetreeneri funktsioon on igas vanuses lapsele kergesti arusaadav: uneajal on pingviin punane; kui laps üles ärkab ja näeb, et Pam on oranž, siis tähendab see seda, et ärkamiseni on veel 30 minutit aega; rohelise tulega võib voodist tõusta!

Lapsele võib seletada, et oranži tule ajal võib ta raamatut lugeda või oma lemmik mänguasjaga mängida.


Kuidas Pam-i kasutada

Minu unenõustamiste käigus õpivad lapsevanemad, kuidas anda lastele juhiseid, et uneajal tuleb magada ning kõige muuga tuleb oodata kuni ärkamise ajani. Mõne lapse jaoks on väga keeruline hommikul oodata ning nad peavad seda õppima väikeste sammude kaupa. Unetreener Pam on hea abiline, kui sinu 2-aastane laps ärkab väga varakult ning tormab kohe sinu magamistuppa. Pam aitab õppida lapsel ootama.


Minu soovitus, kuidas alustada: esimesel päeval ootate koos pimedas toas 3 minutit ning mängite läbi Pam-i wireless kõlari vabalt valitud rahustavat muusikat, millest saab lapse "ärkamise laul". Järgmisel päeval ootate 4 minutit ning sealt edasi pikendate aega päev-päevalt kuni 30 minutini, mille järel muutub pingviin roheliseks. Algab uus ja seiklusterohke päev!

Lõpetuseks minu isiklik arvamus: mulle väga meeldib Pam-i disain. See näeb väga hea välja ning sobib ideaalselt lastetuppa!

NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!


Merel Obermeijer – Une-ekspert, lastearst ning 2 lapse Noah ja Lois ema.

0 comments
bottom of page