Nutule reageeriv koerake Dex suigutab beebi white noise-ga uuesti unne!


#nutulereageeriv #kaisuloom #whitenoise


Autor: Tiny Sleepyhead


Turvatunde tekitaja ööseks

Paljude laste jaoks on alguses raske oma vanematest eemal magada, nad tunnevad ennast oma toas üksikuna ning hirmul. Lapsevanem saab seda leevendada, pakkudes lapsele ööseks turvatunde tekitajat - näiteks mõnda kaisuloomake.

Nimeline kaisuloom

Lastele meeldib panna oma kaisuloomadele nimesid, mõelge üheskoos mõni tore nimi välja! Kui mõtled tagasi oma lapsepõlvele, siis ehk oli sul endalgi mõni pehme ja karvane kaisuloom, kellele naljaka nime panid ja kes sinuga igal pool kaasas käis. Minu unekonsultandi karjääri jooksul olen kuulnud mitmeid huvitavaid nimesid, näiteks kutsu "Nässu" või panter "Pantu".


Koerake Dex

Lapsed tunnevad väga hästi lõhna, seega enne kui annate neile turvatunde tekitamiseks kaisulooma või mõne muu eseme, siis hoidke seda mõned ööd enda kaisus. Nii tekib esemele juurde emme või issi lõhn ning laps võtab selle paremini omaks. Aga mida kasutada turvatunde tekitajana? Tegemist võib olla lihtsalt tudulapiga või näiteks spetsiaalse kaisuloomaga. ZAZU koerake Dex on pealtnäha pehme kaisuloom, kuid selle sees peidab ennast helimoodul, mida saab loomakese kõhust ka välja võtta ning avause krõpsuga taas sulgeda.

Pilt: @baby_comfort_anapa


Helimoodul

Beebid on veetnud pika aja oma ema kõhus, kus üheks peamisteks helideks on ema südamelöögid ning erinevad kahisevad helid ehk nö. white noise. Rahvusvahelised teadlased (Spencer, Moran, Lee & Talbert) on oma uurimustöödes leidnud, et white noise-i ja südamelöökide heli taustal uinuvad beebid kergemini. Dexiga kaasas oleva helimooduli puldist saab lapsevanem valida erinevaid rahustavaid helisid - ema südamelöögid, white noise müra, loodushelid ning tuntud unemeloodiad. Lapsevanema jaoks muudab kasutamise mugavaks automaatne väljalülitus, millega muusika jääb ise vait 10 minuti möödudes. Mis siis, kui sinu beebi peaks öösel nutuga ärkama? Dexile on sisse ehitatud andur, mis reageerib lapse nutule ning lülitab sisse viimati mänginud meloodia, mis aitab nutvat beebit rahustada. Mis mulle Dexi juures väga meeldib on see, et kaisulooma aktiveerimiseks piisab selle raputamisest, ei pea öösel pimedas on/off nuppu otsima!


Kokkuvõttes võite lapsele pakkuda turvatunde tekitamiseks ka ainult kaisulappi, kuid mulle meeldib kombinatsioon armsast loomakesest ning helimoodulist!


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi tootja poolt mõjutatud!


0 comments