top of page

Nutule reageeriv eesel DON - abiks rahututele beebidele


Autor: Clare Fahey


Pehme loomake, kes rahustab sinu beebit

Kas oled vahel soovinud, et mõni sinu beebi muusikaga mänguasi ise tööle hakkaks, kui beebi keset ööd rahutult ärkab? Kui jah, siis on Don just see loomake, keda otsinud oled.. Tegemist on armsa eesliga, kes reageerib nutule ning lülitab ennast automaatselt 10 minutiks tööle.


Helipuldiga eesel

ZAZU saatis mulle eesel Doni, et seda testiksin ning seejärel enda hinnangu annaksin. Esmalt olin pisut skeptiline, sest ma ei kiida heaks pehmeid mänguasju võrevoodis; eriti alla 1 aastaste laste puhul. Peale ühe kuu pikkust prooviperioodi muutsin ma meelt: asetasin Doni magamistoa põrandale või aknalauale ning lasin helidel lapsi rahustada.


Loomakesel on kõhu sees avaus, kus sees on eemaldatav pult, millega saab meloodiad sisse/välja lülitada, helitugevust reguleerida ning 4 erinevat meloodiat mängida. Valikus on ema südamelöögid, white noise sahin, loodushelid ning unelaul. Lapsevanem saab valida sobiva meloodia, mis mängib 10 minutit ning seejärel lülitub automaatselt välja.

Nutu sensor

Juhul, kui Don tuvastab beebi nutu, siis lülitub see automaatselt sisse ning hakkab mängima viimati valitud heli. Juhul, kui beebi nutab väga vaikselt, siis võib loomakesel kuluda kuni 3 minutit, et uuesti tööle hakata (mis võib kasutaja jaoks olla liiga pikk aeg). Kõvema nutu ning ka kõvema uksepaugu peale hakkab loomake kohe tööle. Loomake jätkab heli mängimist nii kaua, kuni laps nutab ning kui on 10 minutit vaikne olnud, siis lülitub taas välja. Toote lihtsamaks kasutamiseks saab lülitada puldil sisse ka raputuse funktsiooni: selleks, et muusika mängima hakkaks, tuleb loomakest lihtsalt raputada ning ei pea pulti kõhu seest koguaeg välja võtma.


Oma töös unekonsultandina olen avastanud, et erinevad lapsed rahunevad erinevate helide saatel. Väga pisikestele beebidele sobivad hästi südametuksed ning white noise, mis on tuttavad ema kõhus olemisest saadik. Suurematele lastele meeldivad loodushelid või unemeloodia. Ühel päeval oli magamistuba lapsi täis - mõned olid väga rahulikud ning teised mitte. Ootasin huviga, mis saab, kui Don tööle hakkab: üks lastest, kes seisis püsti ning lollitas, heitis järsku pikali ning jäi magama umbes 30 sekundiga! Ma olin väga väga üllatunud, millist suurt mõju muusika talle avaldas. Kuna olime Doni igapäevaselt kasutanud, siis oli laps hakanud muusikat uneajaga seostama ning uinus kiiresti.


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!


Clare Fahey Laste unekonsultant Sleep Harmony NZ Ltd

0 comments
bottom of page