top of page

Beebi poole kiiremini uinuma? Jah, see on võimalik!


Foto: @dooris_f


Beebidel on tihti raskusi iseseisvalt uinumisega, miks? 9 pikka kuud veedavad beebid ema kõhus, kuuldes tema südametukseid, häält ning vereringet, mida võib võrrelda tolmuimeja häälega. Maailm on hoopis teistsugune, kui peale sündi leiab beebi ennast üksi oma voodist, ümberringi pimedus ning vaikus, aeg-ajalt lisaks ka tundmatud helid.


Beebide uneuuring

Hollandis, Saksamaal ning Belgias läbi viidud uuring näitab, et lapsed, kes kasutasid ZAZU muusikatoos Zoët uinusid võrreldes varasema perioodiga poole kiiremini. Vanemad, kelle lastel kulus uinumiseks keskmiselt 20 minutit, andsid tagasisidet, et kasutades muusikatoos Zoët vähenes aeg 10-le minutile! Samuti tuli uuringust välja, et muusikatoos omas positiivset mõju nii kodustes tingimustes kui ka väljaspool.


Rahvusvaheline uuring on näidanud, et beebid uinuvad paremini white noise ehk valge müra taustal (Spencer, Moran, Lee & Talbert en Kawakami), mis imiteerib helisid, mida beebi kuulis ema kõhus olles. Muusikatoos Zoë mängib samuti valget müra ning see aitabki beebidel poole kiiremini magama jääda.


Zoë muusikatoosi ja öölambina

Pingviin Zoël on 5 eelseadistatud meloodiat, mida saab nupuvajutusega aktiveerida: ema südametuksed, white noise ehk valge müra, loodushelid, rahustav meloodia ning unemuusika. Lisaks helidele kumab Zoë peaosa mahedat öövalgust, mis on reguleeritav kahe tugevuse ulatuses.


Muud funktsioonid

Pingviin Zoët saab ühendada Bluetoothi abil enda mobiiliga ning kasutada seda kui juhtmevaba kõlarit. Antud funktsioon annab lapsevanematele võimaluse valida ise meelepärased meloodiad, suuremate laste puhul mängida muinasjutte ning miks mitte rannas või telkimas olles kuulata ise podcaste või muusikat :)


Muusikatoosil on veel kasulikke funktsioone: see reageerib lapse nutule ning lülitub ise automaatselt tööle (saad valida, kas mängima hakkab ainult heli, ainult valgus või mõlemad koos). Samuti ei pea lapsevanem ootama lapse magama jäämist, et muusikatoos kinni panna, sest see lülitub ise 20-minuti möödudes välja. Kas pole tore automaatne süsteem - ise käima ja ise kinni!


0 comments
bottom of page