top of page

Mitu tundi und lapsed vajavad?Kvaliteetne uneaeg on aluseks lapse tervisele, seda nii koolieelikute kui ka teismeliste puhul.

Kas mõtled vahel, mitu tundi TEGELIKULT laps peaks magama, et ennast korralikult välja puhata? Ameerika Unemeditsiini Akadeemia (American Academy of Sleep Medicine) viis läbi uuringu, milles käsitles rohkem kui 850 teaduslikku artiklit ning vestles 13 une eksperdiga.

Uuringu tulemusena vajavad erinevas vanuses lapsed järgnevat uneaega:


4 – 12 kuud: 12 kuni 16 tundi und (k.a. uinakuid)

1 – 2 aastat: 11 kuni 14 tundi und (k.a. uinakuid)

3 – 5 aastat: 10 kuni 13 tundi und (k.a. uinakuid)

6 – 12 aastat: 9 kuni 12 tundi und

13 – 18 aastat: 8 kuni 10 tundi und


‘Uni on tervisliku elustiili aluskivi ning on eriti tähtis unerutiini tekitada juba varases lapsepõlves", ütleb Dr. Paruthi. Lisaks näitavad uuringud, et hea ööune kvaliteediga lapsed on vaimselt tervemad, käituvad eeskujulikumalt,neil on parem mälu ning nad suudavad paremini keskenduda.


Vähese unega lastel on rohkem käitumisprobleeme ning samuti raskusi uute asjade õppimisega. Lisaks kimbutab neid suurema tõenäosusega ülekaalulisus, diabeet ning depressioon.


Kokkuvõtvalt on uneaeg väga oluline meie kõigi jaoks, kuid eriti just laste jaoks! Zazu Eesti tooted aitavad kaasa laste paremale unekvaliteedile, võta meiega julgelt ühendust!


0 comments
bottom of page