top of page

Krabi Cody – liikuvate lainete ning ujuvate kalakestega projektor

Updated: May 15, 2020

Autor: Joyce, ema, põhikooli õpetaja, blogija

Ookeaniprojektor Codyga kiiremini uinuma

Mõnel lapsel on raskusi magamajäämisega, teised lapsed aga ärkavad tihti. Olgu probleem milline tahes, üks on kindel: väikelaste ebapiisav uneaeg tekitab palju probleeme. Meie ning minu tuttava pere sai abi ZAZU ookeaniprojektorist Cody. Meil olid erinevad murekohad: minu 2-aastane tütar ärkas öö jooksul mitmeid kordi ning sõbranna laps Ellen püsis enne uinumist üleval umbes 30 minutit.


Cody muudab lapse toa veealuseks maailmaks

Cody kuvab lakke ja seintele liikuvad lained ning ujuvad kalakesed! Projektor jäljendab sinist ookeanit, kus ujuvad oranžid kalad - ainuüksi selle vaatamine rahustab. Isegi minu abikaasa tunnistab, et last magama pannes lõõgastub ka tema ise.


Lisaks imelistele lainetele ja kaladele mängib Cody ka 3 erinevat meloodiat: ookeanihelid, südametuksed (ideaalne beebidele) ning traditsioonilised unelaulud. Saad valida meelepärase heli või muusika üldse välja lülitada. Meie poja jaoks on ookeanihelid pisut liiga intensiivsed (ta on kõige suhtes väga tundlik) ning ta eelistab unelaule. Meie tütar seevastu eelistab südametukseid.


3-osaline uneprogramm

Ookeaniprojektoril on üks suurepärane lisafunktsioon: 3-osaline uneprogramm! Iga etapp kestab kokku 10 minutit, seega kogu programm 30 minutit (loodetavasti on selle aja jooksul laps uinunud). Selgitan pisut täpsemalt:


1. Esimesed 10 minutit rahustavad last. Kuvatakse liikuvad lained, palju oranže ujuvaid kalakesi ning rahustav ookeaniheli.


2. Vahemikus 10-20 minutit muutub laps uniseks. Lained ikka veel liiguvad, kuid kalakesed pole enam nii erksad ning üldine valgustase on samuti madalam. Ookeanihelid on asendunud rahuliku veemulinaga.


3. Viimase 10 minuti jooksul peaks laps lõpuks uinuma. Lained enam ei liigu, valgustase on minimaalne ning muusika ei mängi. Peale 30 minutit lülitub projektor ise automaatselt välja!


Siin on kõik etapid kirjeldatud pildina:

Minu tuttava tütar oli väga kurb, kui Cody 30 minuti möödudes välja lülitus. Ta ütles "ma ausõna ei katsunud projektorit, aga muusika ega valgus enam ei tööta". Minu soovitus on lapsele öelda "ära ehmata, kui Cody enam muusikat ei mängi ega valgust ei kuva. See tähendab, et kätte on jõudnud uneaeg ning tuleb magama jääda".


Nutusensor

Just see funktsioon teeb mind eriti rõõmsaks! Kui sinu laps hakkab nutma, siis Cody lülitub uuesti sisse! See aitab lapsel ise uuesti uinuda (nii oli meie tütrega). Sel hetkel, kui ta hakkab karjuma "emme-issi", lülitub Cody ennast tööle ning laps jääb uuesti magama. Juhul, kui sa eelistad ise oma last rahustada ning uuesti magama suunata, siis saad lihtsa vaevaga selle funktsiooni välja lülitada.

Cody ei ole ainult beebidele

Saad alustada Cody kasutamist kohe peale beebi sündi, kuid mina avastasin, et ka vanemad lapsed ning isegi täiskasvanud armastavad teda.


Minu abikaasa armastab vaadata liikuvaid laineid ning ujuvaid kalakesi. Minu tundlik poeg (6-aastane) armastab vaadata aeglasemat versiooni, kus enam erksaid kalakesi ei uju. Nii minu kui ka sõbranna tütar Ellen jumaldavad Codyt: "Cody aitab mul kiiremini uinuda, ujuvaid kalakesi on lõbus vaadata ning helid rahustavad mind, eriti ookeanihelid ning unelaulud!".


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!

0 comments
bottom of page