top of page

White noise kui uneabi - kas hea või halb?

Autor: sertifitseeritud uneekspert Alette Boonstra


White noise kui uneabi

Lapsevanemad tihti küsivad minult, kas mul on mõni lemmik laste unetoode või mida ma neile soovitada oskaksin. Jah, mul on lemmik - see on white noise heli!


White noise on järjepidev monotoonne heli, näiteks tolmuimeja undamine. Sinu beebi kuulis kõhus olles igapäevaselt ühtlast sahinat (ema vereringe) ning seda 9 kuud järjest. Seega on white noise heli sinu beebile äratuntav ning rahustav.


Tundlikkus uute helide suhtes

Mõned beebid on uute helide suhtes väga tundlikud, seega saab white noise heli olla suureks abiks! White noise heli summutab teised võõrad helid ning ühtäkki ei sega järsud valjud helid enam beebi und.


Kuidas white noise heli kasutada?

White noise töötab hästi, kuid seda tuleks kasutada õigesti! Mõned näpunäited:


• Veendu, et kasutad white noise heli umbes sama valjult, kui kõlab dušši all olles veevulin (umbes 60 detsibelli).

• Ära aseta white noise toodet liiga lähedale beebile.

• Veendu, et heli töötaks terve magamise aja: juhul, kui sinu laps ärkab unetsükli vahetuse ajal korraks kergest unest ning ümbrus (heli ei mängi) on võrreldes magama jäämise hetkega muutunud, võib see olla "päästikuks" täielikult unest virgumiseks.


White noise tooted

Võid kasutada mõnda white noise mobiiliäppi (pane mobiil lennurežiimile, see aitab vältida mobiilist tulenevaid mikrolaineid) või osta spetsiaalse white noise unetoote, pehme loomakesega või ilma. Mõlema lahenduse puhul jälgi oma beebi reaktsiooni - peagi näed, millised helid töötavad just sinu lapse puhul kõige paremini!


Tervislikud magamisharjumused

White noise, nagu ka kõik teised une-eelsed rituaalid, võib olla heaks abiliseks tervislike uneharjumuste loomisel! Jah, white noise helist saab sinu lapsele uneabi! Selle uneabi eeliseks on see, et sul on võimalik seda lapse magamise paranedes leebelt võõrutada - vähehaaval vähendada heli tugevust kuni lõpuks ei mängi enam ühtki heli!

White noise väljaspool kodu

Minu arvates on white noise heli kasutamisel veel üks suurepärane pluss - sa saad seda igale poole kaasa võtta! Olen suur ZAZU toodete fänn: nad ei loo üksnes heade funktsioonidega tooteid, mis on lastele ning beebidele atraktiivsed,vaid neid on väga lihtne ka väljaspool kodu kasutada


Beebi rahustaja Suzy = minu lemmik!

Hiljuti tuli ZAZU`l välja uus toode Suzy, mida on imelihtne kasutada reisides. Suzy on kaasaskantav beebi rahustaja, millel on mitmeid unehelisid, sealhulgas ka white noise! Suzy on mõõtmetelt väike, seega saad selle lihtsa vaevaga võtta kaasa autosse või kinnitada vankri külge. Loomulikult saad selle ka beebi voodi külge kinnitada, see on minu arust suur eelis. Helide valikust leiad "shh shh" heli, ookeanihelid, südametuksed ja unemeloodiad ning helitaset saad ise muuta. Võid kasutada ka nutule reageerimise funktsiooni.

Sul on kodus rahutu magaja? Minu kindel soovitus on kasutada white noise heli!


Minu poolt ilusat und!


Autor Aletta Boonstra – sertifitseeritud uneekspert ja endine magamatuse käes vaevlev ema www.sleepymindz.nl


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!

0 comments
bottom of page