top of page

Kas unetreener SAM sobib 2-aastasele lapsele?


#unetreener #uni #laps #unetreening

Unetreener SAM: kas tõeline imevidin või raisatud raha?

Väikelaste vanemad teavad, et igapäevane elu on üks suur kompromisside tegemine ning kannatlikkuse proovilepanek! Üks korralik uni kuluks samuti ära.. Hiljuti keerati kella tunni võrra tagasi ning see ei meeldi mulle kohe üldse, sest nüüd saab veelgi varem ärgata. Siiski siiski, kas unetreener SAM toimib 2-aastase lapsega?


Ärkasin!

Meie kõige väiksem laps Jonas magab kenasti, kuid Tijmen arvab, et on hea plaan ärgata igal hommikul kell 5, joosta meie magamistuppa ning hüüda "ma ärkasin! Emme, kas sa oled ka üleval?". Nüüd natukene olen jah... Aga eelistaksin veel umbes 1,5-2 tundi magada, sobib? Tijmen on 2 aastat ja 3 kuud vana ning selles vanuses võib unetreeneri kasutamine olla pisut liiga vara. Laps ei pruugi unetreeneri ideest veel täpselt aru saada, kuid sellest hoolimata otsustasime proovida ZAZU unetreener SAM-i.


SAM jõuab kohale

Pakike jõudis kohale ning nagu ikka avamine toimus suure entusiasmiga. Tijmen arvab alati, et kõik saadetised on talle, seega on iga uue paki avamine tema jaoks tõeline rõõm! Aeg pakk avada - oo lammas! Väga eriline lammas! Tijmenile meeldis SAM esimesest silmapilgust, seega võtsime unetreeneri kohe samal päeval ka kasutusele.


Lamba ekraan on roheline!

"Emme, emme! SAM on ärkvel!" Nii ärkasin ma järgmisel hommikul.. Uhke nagu paabulind oma kirevate sulgedega, näitas Tijmen meile SAMi, kelle silmad olid lahti ja ekraan roheline. Minu jaoks oli ärkamine endiselt pisut varajane, kuid me ise seadistasime unetreeneri selliselt, et üleminek eelmiselt päevalt ei oleks liiga järsk. Siiski saime 40 minutit lisaund - see on fakt! Tijmen sai kiiresti aru unetreeneri värvustest: kui SAM on roheline, siis võib ärgata; oranž tähendab, et tuleb pisut veel oodata; punasega pean veel magama. Iga päev seadistasime SAMi ärkamisaja 5 minutit hilisemaks ning kõik töötas kenasti - saime kauem magada ning olime selle üle väga rõõmsad!Tagasi alguses..

Kahjuks tüdines Tijmen SAM-st 2-3 nädala jooksul. Ta saab väga hästi aru, kuidas SAM töötab, kuid keeldub sellekohaselt käituma. Silmaalused "kotid" hakkasid naasma ning lootusetuse tunne võttis võimust. Kui väsinud saab üks inimene olla.. Kui seletasime, et ta võib hommikul meie juurde tulla alles siis, kui SAMi ekraan roheliseks muutub, hakkas ta kõva häälega nutma. Selline lahendus meile ei sobinud, sest Tijmen magab ühes toas koos Jonasega, kes sellisel juhul samuti üles ärkaks. Olime tagasi seal, kust alustasime..


Leppisime kokku, et ta võib tulla küll meie voodisse, kuid peab olema vaikselt ja tukastama kuni SAM silmad avab ning alles siis saab ta minna multikaid vaatama. Vaikselt hakkas kõik paremuse poole liikuma! Alguses istus ta meie voodiäärel ning korrutas "ma ei saa enam magada". Me ei andnud alla ning asi läks paremuse poole - vahel magab Tijmen veel ka siis, kui SAM on roheline. Seda juhtub küll väga harva, kuid ta ise on selle üle väga uhke. Praegune lahendus sobib meile, sest nii saab ka Jonas piisavalt magada. Tijmen tuleb koos oma lemmik mänguasjade ning SAM-ga meie vahele magama ning kui ekraan muutub roheliseks annab ta sellest meile rahulolevalt teada "SAM on ärkvel, võime ärgata!"


Kas unetreener SAM on hea toode?


Jah, minu arvates on tegemist hea tootega. Minu jaoks on kõige olulisem, et see on lapse jaoks lihtsasti arusaadav. Ekraan on piisava valgustusega, seda saab ka vastavalt soovile tugevamaks või hämaramaks reguleerida. Vahel on mul probleeme alarmi seadistamisega, sest menüülukk läheb kiiresti peale, kui sa viivitad nuppude vajutamisega. Näpulukk on unetreeneril selleks, et sinu laps ei muudaks unetreeneri seadistusi. Meie Tijem suutis aga selgeks õppida, kuidas lukku maha saada ning on mitmel korral seadistusi muutnud, seega peame silma peal hoidma.

Disaini osas arvan, et SAM võiks olla veidi pehmemast materjalist nagu näiteks ZAZU teine unetreener PAM. Saan aru, et kõvem materjal on kindlasti kukkumise- ja lapsekindlam, kuid minu eelistus oleks pehmem materjal. Tegemist on unetreeneriga, mitte mänguasjaga nagu Tijmen arvab.


Kasulik toode lastetuppa

Kokkuvõttes arvan, et SAM on vajalik tegelane meie perekonnas. Puhkusel olles küsis Tijmen mitmeid kordi "kus on SAM? Kas SAM on juba ärkvel?". Minu jaoks oli see täitsa üllatav, sest olime kodust üsna kaugel. Meie 2-aastase lapse jaoks unetreener SAM töötab, seda muidugi teatud tasemel tulenevalt tema vanusest. Saame nüüd rohkem magada ning oleme selle üle rõõmsad. Tijem on varajane "linnuke" see on muidugi selge!


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!


Femke,

Thethingswelike.nl

0 comments
bottom of page