top of page

Kas sinu lapse voodi all on koletised?


Foto @lalare_fit #uneaeg #koletised *öölamp

Tekst Clare Fahey, Laste unekonsultant

Juhul, kui sul on kodus 3-6 aastane laps, siis tead kui suur kujutlusvõime tal selles vanuses olla võib. Lapsed mängivad selles eas laua all matkamist ning püüavad kuival maal oksaga kala - see kõik pakub neile lusti ja rõõmu! Kahjuks on sellel kõigel ka varjupool, lapsed hakkavad magama mineku ajal ka koletisi ette kujutama.


Juhul, kui sinu laps kardab pimedust ning arvab, et tema voodi all elavad koletised, siis ilmselt oled kaalunud öölambi ostu.


Mul oli rõõm testida ZAZU nutule reageerivat öölampi LOU. Tegemist on armsa öökulliga, mis istub kumava kaare keskel. Nii öökull kui ka kaare osa on mõlemad reguleeritava valgustugevusega, samuti saab neid üksteisest sõltumata põlema panna. Üks funktsioonidest, mis mulle selle lambi juures väga meeldib, on automaatne väljalülitus 30 või 60 minuti möödudes. Öölambil on helisensor, mis tähendab, et kui sinu laps näeb õudusunenägu ning nutab, siis lamp läheb automaatselt põlema.

Lou öölambi puhul tahaksin välja tuua siiski ka ühe väikese miinuse. Nimelt on soojemad valguse toonid paremad meie kehas melatoniini tootmiseks, mis on vajalik uinumiseks. Seega on antud öölambi valikutest kõige parem värv roosa, sest sarnaneb kõige rohkem punaka ja oranži värvusega.


Mina isiklikult soovitaksin uinumiseks kasutada üksnes öökulli osa ning hele kaar panna põlema selleks ajaks, kui toimub magamiseks ettevalmistus.


Mitte ainult Lou,  vaid ka Fin ja Max, Bo & Katie aitavad, kui sinu laps kardab pimedust!


NB! ZAZU saatis mulle küll tasuta toote, kuid kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi tootja poolt mõjutatud!


0 comments
bottom of page