top of page

Kas sinu laps näeb õudusunenägusid?


Õudusunenäod

Laste fantaasia ja kujutlusvõime on vanuses 2-4 aastat väga elav. Just selles vahemikus muutub rikkalikumaks ka laste sõnavara ning ta suudab kirjeldada oma hirme palju täpsemini kui varem. Õudusunenäod tekivad tihti sellest, et laps on kogenud päeva jooksul uusi olukordi, stressi või olnud teda häirivas olukorras. Mida teha, kui laps kardab pimedust või tal on pidevalt õudusunenäod?


Koletiste spreipudel

Esimene väike soovitus: "koletiste sprei". Selleks võta lihtsalt üks spreipudel ning kaunista see koos lapsega tema lemmik kleepsudega. Seejärel täida pudel veega ning lisa paar tilka lavendliõli. Nüüd saate igal õhtul enne ööunne minekut pihustada tuppa "kollide eest kaitsvat" spreid.


Öövalgus

Teine soovitus on luua une-eelne rutiin ning õudusunenägude puhul kasutada öövalgust! Näiteks Zazu öölamp Lou - mulle väga meeldib, et sellel on väga suures ulatuses reguleeritav öövalgus! Selliselt saad lampi kasutada une-eelselt raamatu lugemiseks kui ka hämarama valgusega uinumiseks. Võimalik on panna põlema nii öökull kui ka väline lambikaar või soovi korral kasutada mõlemat eraldiseisvana. Peale unejutu lõppu saad lambi tagumiselt poolelt vähendada valguse võimsust, et see oleks uinumiseks sobiv. Lisaks ei pea muretsema lambi välja lülitamise pärast, sest saad seadistada välise lambikaare 30 minuti ning öökulli 60 minuti möödudes automaatselt välja lülituma - see on piisav aeg lapsele, et uinuda!


Pildi autor: @kryukovki


Boonusena on lambil veel üks vajalik funktsioon - häälesensor! Juhul kui sinu laps ärkab öösel hirmunult õudusunenäo peale, siis lamp läheb nutu peale põlema. Laps tunneb ennast seetõttu turvalisemalt ning tal on kergem uuesti uinuda. Mina soovitan Zazu Lou öölampi kindlasti igale lapsevanemale, kellel on väike laps/lapsed!


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!


Ola

Tiny Sleepyhead

0 comments
bottom of page