top of page

Beebirahustaja Suzy – kas white noise aitab beebidel paremini magada?


Autor: Laura van Heuven, 3 lapse ema ning blogija


Uneprobleem

Minu laps Phoebe ärkas peale 45 minuti möödumist hetkest mil ta uinus ning peale seda oli teda väga raske uuesti magama saada. Otsustasin proovida white noise heli, et näha kas sellest on meile abi. Valisime välja ZAZU Suzy, mis on kaasaskantav beebirahustaja.


Kolmas laps magab hästi?

Esimesed kolm kuud magas Phoebe nii hästi, et arvasime et saime jackpoti! Loomulikult ärkas ta öösel söömiseks, kuid teda oli lihtne uuesti magama saada. Meie jaoks oli see uudne, sest meie esimene laps Elliot peaaegu ei maganudki ja teisel lapsel Amelial oli laktoositalumatus, mis muutis unerütmi samuti keeruliseks.


Saabus hetk, mil 4-kuu uneregressioon meie uksele koputas ning kogu meie unerutiin kokku varises.. Phoebe ei kavatsenudki enam magada. Arvasime, et küll see ajaga üle läheb, kuid kahe kuu möödudes oli olukord ainult hullemaks läinud ja isegi lõunauned olid õudusunenägu!


FOMO-beebi

Phoebe ei maganud enam ei autos, vankris, lamamistoolis ega isegi mitte minu süles peale söömist. Ainus koht, kus ta oli nõus kasvõi pisikeste intervallidega magama, oli tema enda voodi, kuid siis pidin tingimata ka mina tema kõrval olema. Kui me ei "sundinud" teda magama, siis ei jäänud ta enne keskööd magama ning loomulikult kaasnes nii pika ärkvelolekuga ka üleväsimus ja rahutus öösel. Kokkuvõttes tahtis ta olla koguaeg meiega koos ning mitte millestki ilma jääda. Seetõttu hakkasime teda naljaga kutsuma FOMO-beebiks, mis tuleneb inglise keelsest väljendist Fear Of Missing Out.See, et ma sain magada üksnes loetud tunnid järjest, ei olnudki kõige suurem mure. Mind häiris kõige rohkem see, et mul polnud ühtegi hetke iseendale - ei õhtul, ei hommikul ega ka öösel. Tundsin, et on aeg midagi ette võtta ning peale mõningast uurimustööd jõudsime white noise ehk valge mürani. Nüüd mõtlen ajas tagasi ning ei saa aru, miks me juba varem white noise müra ei kasutanud!


Saage tuttavaks beebirahustaja Suzy`ga

Hetkel, mil Phoebe oli 8-kuu vanune, tervitasime pere uut liiget: ZAZU beebirahustaja Suzy. Meie jaoks ei olnud lihtne leida just seda õiget white noise toodet, mis vastaks meie nõudmistele. Hollandi brändi ZAZU tootevalikusse kuulub suur hulk erinevaid white noise tooteid, kuid meie otsisime sellist, mis oleks võimalikult tagasihoidlik ning mitte pehme. Põhjus seisnes selles, et mulle tundus, et Phoebe on kõige suhtes üsna tundlik ja mida vähem toode tema voodis tähelepanu köidab, seda parem! Samuti oli tal juba palju erinevaid pehmeid kaisuloomi ning seetõttu valisimegi Suzy, mida saame krõpskinnitusega võrevoodi külge kinnitada.


Suzy mängib 6 erinevat rahustavat heli: shh shh heli, white noise, südametukseid, ookeanihelisid, loodusheli ning unelaule. Toode ise on väga kompaktne ning lihtne kasutada. 20-minuti möödudes lülitub automaatselt välja ning juhul kui laps peaks nutma hakkama, siis alustab taas viimati kõlanud heli mängimist. Meile meeldib ka see, et saame Suzy igale poole kaasa võtta, sest see mahub ka kõige tavalisemasse käekotti.


Suzy käib meiega puhkustel kaasas

Phoebe unerütm on üsna ekstreemne, seega pole Suzy suutnud veel tõelisi imesid korda saata, kuid samas ei saa me enam ka ilma temata hakkama. Kui juhtub, et me läheme randa või loodusesse puhkama ning Suzy ununeb koju, siis ma isegi ei mõtle, vaid keeran auto ringi ja lähen talle koju järele! Miks? Sest suzy on meile suureks abiks unerutiini osas ning voodisse minekul: teen toa hämaraks ning panen Suzy white noise heli tööle, ise samal ajal Phoebei imetades. White noise summutab kriiksuva põranda hääli, kui ma last voodisse tõstan ning aitab tal edasi magama jääda (te oleksite pidanud nägema minu endiseid ninja-toast välja hiilimise oskusi!!!). Kokkuvõttes aitab Suzy meil siduda kokku lühikesed unetsüklid, et laps veidikenegi pikemalt magaks.


Vahel, kui olen ise alumisel korrusel, siis kuulen, et Suzy lülitub sisse ning jään ootama lapse nuttu, kuid seda ei tulegi ning ta jääb ise edasi magama. Kahjuks ärkab Phoebe öösel ikkagi väga tihti üles ja minu uni seetõttu kannatab.White noise heli peab proovima!

Ma usun, et lastele, kellel ei ole väga suuri uneprobleeme, on Suzy väga suureks abiks! Meie jaoks on Suzy saanud osaks unerutiinist, sest Phoebe tunneb white noise või südametuksete heli ära ning teab, et sellele järgneb uneaeg. Meie jaoks on juba selline pisike edasiminek suur asi, sest varem ei uinunud laps mitte kunagi ise ning oli pidevalt rahutu! Mina igal juhul soovitan küll hakata white noise heli kasutama juba kohe peale lapse sündi. Sa võibolla oled märganud, et vastsündinutele meeldib tolmuimeja heli - see ongi tegelikult white noise heli, mis neid rahustab, sest sarnast heli kuulevad nad ka ema kõhus olles!


NB! Kõik minu arvamus pärineb minult ning ei ole kuidagi ZAZU poolt mõjutatud!


0 comments
bottom of page